Taksiciden aracı teklemeyen anne-kıza İngiliz anahtarıyla karşılık

İstanbul Küçükçekmece’de taksi uygulamasından hizmet alan kadın yolcu ve şoför arasında tartışma çıktı. Araç içinde başlayan tartışma yolcuların araçtan inmesiyle devam etti. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde araçtan inen kadın yolcunun aracı tekmelediği ve aynasını kırdığı görülürken, taksi şoförünün ise elindeki ingiliz anahtarıyla yolcuya saldırdığı görülüyor.

Olay, 17 Mart Pazar günü, 18.30 sıralarında İkitelli’de yaşandı. Halkalı’da bulunan evlerine gitmek için taksi çağırma uygulamasından hizmet alan Özge Sevgi ve kızı, iddiaya göre uygulama üzerinden taksici ile konuşmaya başladı. Bulundukları caddede pazar olduğunu söyleyen taksi şoförü, Özge Sevgi ve kızından bir üst sokağa çıkmalarını istedi.

Uygulama üzerinden mesajlaşmalarının ardından taksi şoförü adrese geldi. Gergin başlayan konuşma, tartışmaya dönüştü. Araca binen kadın yolcu ve kızı, iddiaya göre şoförün kendilerine küfür ettiğini ve araçtan inmezlerse aracı duvara çarpacağını söyledi. Bu anlar yolcuların cep telefonu kameralarına yansıdı.

ÖNCE AYNAYI KIRIYOR

Özge Sevgi’nin ‘Bizi araçtan indirdi ve aracı üzerimize sürdü. Bende aracı durdurmak için aracın aynasını kırdım’ iddiasının aksine, olay yerinden alınan güvenlik kamerası görüntülerinde ise taksiden inen kadın ve kızının araçtan indikten sonra aracın kapısını tekmelediği ve aynayı kırdığı, taksi şoförünün daha sonra aracı hareket ettirdiği ve yolcuların üzerine sürdüğü görülüyor.

Görüntülerde, araçtan inen taksi şoförünün eline aldığı İngiliz anahtarını savurduğu görülürken, olay yerindeki vatandaşların taksi şoförünü aracına bindirdiği görülüyor. Olayın ardından karakola giden Özge Sevgi, taksi şoföründen şikayetçi oldu.

Sevgi’nin telefonu aracında kalan taksici de telefonu karakola getirip anne-kızdan şikayetçi olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x